Kemer’in en güzel plajı ve antik kenti, Faselis

Gönderen: Ayfer İl: Antalya İlçe: Kemer Yer Adı: Phaselis antik kenti ve plajları
Açıklama: Çok eski bir yerleşim merkezi olan Phaselis günümüze kadar ulaşan binaları, tiyatrosu, hamamları ve özellikle her iki tarafında harabelerin yer aldığı anayolu ile görülmeye değer bir yer. Phaselis, hem tatilde tarihi yerleri gezmeyi sevenleri hem de plajda uzanıp dinlenmeyi sevenlere hitap eden bir yer. En güzel tarafı da denizi. Koy olması sebebiyle her zaman sakin olması, suyu berrak, üstelik hemen derinleşmiyor. Çocuğunuz yüzme bilmese bile denizin ortasına bırakın oynasın. O kadar güzel. Gitmek için en iyi zaman sabah öğle arası. Çünkü bu saatlerde hem deniz daha temiz ve berrak oluyor, hem de kalabalık olmuyor. Öğleden sonra yabancı turistlerle dolu yatlar yanaşıyor koya.

Nerde kalınır: Çamyuva çok güzel ve şirin bir yer. Burada 5 yıldızlı lüks otelden küçük pansiyonlara, apartlara kadar bir çok konaklama imkanı var.

Nasıl gidilir: Kemer’den Olimpos tarafına giderken Çamyuva beldesi var. Çamyuva’dan sonra yaklaşık olarak 5 kilometre gidiyorsunuz ve sola dönüyorsunuz. Zaten tabela var. Giriş ücretli. 2009 yazında 8 TL idi. Ama öğretmenseniz ve personel kartınızı gösterirseniz bedava giriş yapabiliyorsunuz.

Ne yenir: Burada birkaç büfe var. Aperatif birşeyler yiyebilirsiniz. Ama uzan kalacaksanız yanınızda yiyecek birşeyler götürmeniz iyi olur.

Resimler