Bursa Açelya Hotel

"Evinizdeki huzur" sloganıyla hizmet veren Bursa Açelya Hotel, Bursa'nın en merkezi mevkisi olan Heykel semtinde yer alır. Açelya Hotel Bursa'da istediğiniz her yere en kolay ulaşım şartlarıyla üst düzeyde konfor ve kalite bir arada sunulmaktadır. Mutlaka memnun ayrılacağınızı ve bir daha ki sefere onları arayacağınızı umuyoruz. Bursa Açelya Otel'in amacımız sizi memnun edebilmektir.

Hotel Açelya, mevsim olarak yazı ve kışı aynı anda izleyebileceğiniz, seçkin bir bölgede yer almaktadır. Bir yanda Uludağ'ın zirvesindeki karları izlerken, bir yanda da Marmara Denizi'nde yaz keyfini yaşayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir ve civar illerimizin hava, kara ve deniz yollarının kesişme noktasındaki ilimize vardığınızda otelimize ulaşmanız son derece kolaydır.
Turistik belgeli Açelya Hotel'de 30 odada toplam 50 yatak mevcut olup, modern tarzda dekore edilmiş bu odalarda devamlı sıcak su, en az 20 kanalı rahatlıkla izleyebileceğiniz TV yayını, mini bar, direkt telefon, havalandırmalı, duş kabinli banyo ve müzik yayını mevcuttur. Açık büfe kahvaltı salonu, Amerikan bar ve 360 derece görüş alanı bulunan terası devamlı misafirlerinin hizmetindedir.
ODALAR VE ÖZELLİKLERİ
Tek kişilik odalar
* TV, müzik yayını
* Direkt telefon
* Mini bar
* Devamlı sıcak su
* Duş kabinli banyo
* Klima
İki kişilik odalar
* TV, müzik yayını
* Direkt telefon
* Mini bar
* Devamlı sıcak su
* Duş kabinli banyo
* Klima
Üç kişilik odalar
* TV, müzik yayını
* Direkt telefon
* Mini bar
* Devamlı sıcak su
* Duş kabinli banyo
* Klima

RESTAURANT
Amerikan barlı restaurantında Türk Mutfağı'nın kendine özgü değişik tadlarını bulabilirsiniz. Türk Mutfağı'nın kendine özgü değişik tadlarını bulacaksınız. Açelya Hotel restaurantı güzel bir atmosfer içerisinde, Türk Mutfağı'nın değişik tadlarını sizlere sunmaktan zevk duyar.
Damak zevkinize hitap eden restaurantı ile Bursa'nın en merkezi mevkiinde istediğiniz her yere en kolay ulaşım şartlarıyla üst düzeyde konfor ve kalite bir arada sunulmaktadır. Mutlaka memnun ayrılacağınızı bir daha ki sefere onları arayacağınızı umuyoruz.
Bursa Açelya Hotel İletişim Bilgileri
Adres: İnönü Caddesi, No: 73, Osmangazi, Bursa, Türkiye
Telefon: (0 224) 223 01 66
Faks: (0 224) 221 42 75
Web adresi: www.acelyahotel.com.tr
E-mail: [email protected]
U L A Ş I M
Bursa, kara ve deniz ulaşımının en geniş şekilde yaralanabilen, hava ulaşımında gelişme potansiyeli olan bir ildir. İlin coğrafi ve tarihsel konumu ülkenin önemli ve gelişmiş merkezlerine yakınlığı, ulaşım alternatiflerinin gelişmesini sağlamıştır.
KARAYOLU
Bursa kenti, Sakarya Havzası'ndan gelerek İnegöl ve Bursa ovalarını geçer ve bir yanda Susurluk bölgesine öte yanda Marmara Denizi kıyılarına ulaşan yollar üzerindedir. İl merkezi bu noktaların önemli bir kesişme noktasıdır.
İç ve Batı Anadolu'daki merkezleri Marmara kıyılarına bağlayan yollar Bursa'dan geçer. Ayrıca il içi yerleşmeleri birbirine bağlayan yaygın ve düzgün bir yol ağı vardır.
DENİZYOLU
Bursa ilinin Marmara Denizi'nin güney kıyılarındaki Gemlik ve Mudanya'da iki limanı bulunmaktadır. Her iki limanda kent merkezine yaklaşık 30 km. uzaklıkta olup Bursa için önemli dışalım ve dışsatım limanlarıdır.
Gemlik Limanı'ndan sadece yük taşımacılığı yapılmaktadır. Mudanya ve Armutlu'dan Deniz Otobüsleri TC.Denizyolları işletmesinin İstanbul'a karşılıklı vapur seferleri bulunmaktadır. Ayrıca Armutlu'dan kalkan denizotobüsü önce Mudanya'ya oradan da İstanbul'a gitmektedir. Aynı saat 18.00'de İstanbul'dan Armutlu'ya ve Mudanya'ya yolcu taşımaktadır.
İstanbul'dan Yalova'ya deniz yoluyla gelip Bura'dan her zaman bulabileceğiniz yolcu otobüsleri ile Bursa'ya ulaşmak mimkindir.Yalova'ya hergün Kabataş'tan 3 kez, Kartal'dan 5 kez şehir hatları vapuru, Kartal'dan her yarım saatte bir, Kabataş'tan günde 4 kez deniz otobüsleri seferi bulunmaktadır.
İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. www.ido.com.tr
HAVAYOLU
Kent merkezine 10 km. uzaklıkta bir bir havaalanı bulunmaktadır. 1942 yılında askeri amaçla BURSA – İSTANBUL yapımına başlanan havaalanı 1946 yılında kullanıma açılmıştır. 1956 yılından beri Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü'nce işletilen havaalanı bugün kullanılan asfalt pisti 1.400 m. uzunluğunda ve 32 m. genişliğindedir.
Bu havaalanından Sönmez Hava Yollarına ait uçaklarla İstanbul Bursa arası hafta içi hergün karşılıklı iki uçuş bulunmaktadır.